Razredna nastava

Trećaši u Orahovici
Autor: Marija Stjepanović, 10. 5. 2017.

Učenici trećih razreda naše škole sa svojim učiteljicama Marijom Abičić i Jelenom Oršolić od 24. do 29. travnja 2017. godine bili su u školi u prirodi u Orahovici. Putovali smo autobusom u kojem smo se jako dobro zabavljali. Kada smo stigli, smjestili smo se u lijepe sobe. Svojim sobama smo dali imena, a ocjenjivala se i urednost soba.

Osim nas, u Orahovici su bili i učenici trećih razreda OŠ Josipa Antun Ćolnić iz Đakova s kojima smo se upoznali i lijepo družili. Prvoga dana imali smo provjeru plivanja. Nakon toga svi smo bili raspodijeljeni u određene plivačke skupine: školjkice, račiće, ribice i delfine. Većina, kao i ja, bila je sretna sa svojim skupinama. Navečer smo se po sobama predstavljali vicevima, plesom, pjevanjem, raznim pokretima i sl.

Drugi smo dan posjetili Orahovičko jezero i čuli četiri legende o Ružica gradu. Također smo vidjeli: rijeku Vučicu, lokomotivu „Ćiro“ i vodenicu. Najzanimljivija mi je bila lokomotiva Ćiro koja je jedinstvena u svijetu, a nekada je vozila kroz Orahovicu. Na kraju tog izleta zasladili smo se sladoledom. Svima nam je bilo jako lijepo u obilasku samog grada i njegovih znamenitosti. Poslije večere učenici su imali noćno kupanje u bazenu.

Treći smo dan išli na ranč Koral Orahovica. Tamo smo mogli: rušiti čunjeve, udarati vreću za boks, gledati razne životinje i jahati konje. Svima se jako dopalo. Svatko je imao svoju zabavu i zanimaciju. Navečer je bio izbor za miss i mistera. Bilo je raznih kategorija. Marija Mirković 3.b osvojila je miss frizure, Lovro Barać 3.a postao je mister talenta, Luka Grgić 3.b mister originalnosti, Matija Kovačević 3.a mister odjevne kombinacije i Petra Nukić 3.a miss originalnosti.

Svaki dan bio je ispunjen raznim aktivnostima. Imali smo nastavu i plivanje, a u večernjim satima zanimljive i zabavne programe. U četvrtak, 27. travnja, na putu do pravog disca učenici su stali u suvenirnicu i kupovali suvenire. U discu smo imali glazbu, disco svjetla i plesni podij. Neki su plesali, neki pjevali, a neki su sjedili i pričali. Na povratku u smještaj Merkur uhvatila nas je kiša, no nije nam uspjela skinuti osmjehe s lica. Poslije svega toga imali smo veselo noćno kupanje.

U petak, 28. travnja pripremali smo se za završno plivanje u subotu. Plivali smo svakako: kraul, prsno i leđno. Poslije večere svi smo se obukli u pidžame i spustili u dvoranu. Tamo je bilo proglašenje tri ženske i muške najurednije sobe. Nakon toga smo gledali dječji crtani film.

Posljednjeg dana, na završnom testiranju u plivanju, učitelj plivanja je posebno svakom učeniku mjerio vrijeme potrebno da uzduž prepliva bazen. Za ručkom su proglašeni finalisti. Ema Knežević ne samo da je osvojila prvo mjesto već je brže nego i jedno dijete, koliko se zaposlenici smještaja Merkur sjećaju, preplivala bazen.

Nakon ručka spakirali smo se i otišli u obiteljski zoološki vrt u Našicama. Na putu do tamo vidjeli smo dvorac obitelji Pejačević. U zoološkom vrtu djeca su se jako zabavila i nagledala raznih životinja. Kada smo došli u Osijek, ispred naše škole dočekala su nas nasmiješena lica roditelja kojima smo se jako obradovali.

Lukas Anđelić i Petra Nukić, 3. a