Razredna nastava

Nezaboravno iskustvo
Autor: Marija Stjepanović, 31. 5. 2016.

Učenici 3.a  i 3.b razreda OŠ „Dobriša Cesarić“ posjetili su Orahovicu u razdoblju od 23. do 28. svibnja 2016. godine. Šest dana bili smo u smještaju Crvenog križa Merkur u Školi u prirodi.

Prvi smo dan imali testiranje u plivanju. Zatim je uslijedio ručak. Večer  je bila ispunjena večernjim programo tijekom kojeg smo predstavili tko smo i odakle dolazimo. U kompleksu Merkur osim dvadeset devet učenika naše škole bilo je i trideset učenika OŠ Ljudevita Gaja iz Osijeka. Svi smo se lijepo družili i sklopili nova prijateljstva.

Drugi dan ujutro imali smo tjelovježbu. Doručkovali smo i otišli na nastavu nakon koje je uslijedila škola plivanja. Ručali smo i imali odmor. Kada je završio odmor, rekreirali smo se svatko nekim sportom na igralištu. Ubrzo je došla večera, a zatim ono što svi volimo, noćno kupanje. Nakon kupanja svi smo bili spremni za dobar san.

Nakon doručka, tjelovježbe i nastave u prirodi, treći smo dan otišli na bazen gdje smo se dobro zabavili. U poslijepodnevnim satima uputili smo se do Orahovičkog jezera. Tamo smo se rashladili sladoledom i prošetali kroz šumu koja se zelenila poput velike livade. Šumski mir remetio je pjev ptičica. Nakon povratka u odmaralište, pripremali smo se za Super talent show koji se održavao te večeri. Večernji program je bio zabavan i smiješan. Izabrani su najbolji talenti koji su dobili nagrade.

Nakon uobičajeno provedenog dana (tjelovježba, obroci, kupanje),  četvrti smo dan dočekali naš prvi odlazak u disko. Nakon višesatnog sređivanja, ušli smo u disko gdje smo se naplesali do iznemoglosti. Otišli smo se rashladiti na bazen. Peti dan nam je ostao u sjećanju po ranču Koral na kojem smo jahali konje. To nam je bio poseban doživljaj.

Navečer smo imali party ludih pidžama i maštovitih frizura. Kada je svanulo posljednje jutro naše ekskurzije, svi smo pomalo bili tužni. Imali smo završno testiranje u plivanju nakon kojega smo dobili diplome. Unijeli smo kofere u autobus i krenuli u posjet ZOO u Našički Markovac. Tko je htio, držao je i slikao se sa zmijom. Hranili smo životinje i vidjeli veliku obitelj kornjača. Nastavili smo vožnju autobusom prema školi gdje su nas nestrpljivo čekali roditelji. Bilo nam je lijepo i žao nam je što je brzo završilo.

Lara Artuković i Manon Tomić, 3.a