Razredna nastava

Sportski dan s našim susjedima
Autor: Marija Stjepanović, 29. 5. 2014.

Povodom sportskog dana Centra za odgoj i obrazovanje “Ivan Štark“, učenici četvrtih razreda naše škole  pozvani su sudjelovati na tom događaju. Sudjelovali su još i učenici sljedećih škola: COO, „Ivan Štark“ , OŠ Ljudevita Gaja, OŠ August Šenoa, „Dr. Franjo Tuđman“. Oko pola devet učenici  4.a i 4.b razreda naše škole uputili su se u centar „Ivan Štark“. Tamo su nas ugodno dočekali. Počastili nas pecivom i jogurtom kako bismo dobili energije za poligone koji su slijedili.

Kada smo popričali i pojeli, krenuli smo u obilazak škole. Vidjeli smo različite radionice i doista smo spoznali kako su ti učenici  jako nadareni za umjetnost, ali i za sport. Imaju dosta medalja iz plivanja, gimnastike, nogometa. Kada smo obišli školu, uputili smo se u njihovu dvoranu. Tada smo imali natjecanje u poligonu. Na početku su učenici stali u kolone. Ispred svake kolone je bio natpis škole. Voditeljica je održala kratki pozdrav dobrodošlice.

Sportska natjecanja

Učenici su zauzeli položaj kruga u kojem su se držali za ruke. Krug iz maksimalno raširenog je išao prema maksimalno suženom i nazad uz pozdrav. Sljedeća aktivnost sastojala se u tome da su učenici ostali u krugu i uz brojalicu En-ten-ti-ni radili kratke pripremne vježbe. Tijekom četvrte aktivnosti učenici su ostali u krugu s igrom padobran iz Veronika projekta. Svatko je uzeo jedan dio padobrana i tresao u ritmu glazbe, a onda su voditelji i voditeljice bacali loptice u taj padobran. Cilj je bio da lopte ne ispadnu iz padobrana.

Peta aktivnost je bila poligon. Sudjelovali su učenici COO „Ivan Štark“, OŠ Ljudevita Gaja i OŠ „Dobriša Cesarić“ s tri para (šest učenika). Učenici su se postavili u vrste oko poligona i u paru su prolazili poligon držeći se za ruke. Jedan par je prolazio poligon uz verbalne upute voditelja. Bilo je jako važno ne ispuštati ruku suigrača izvan zadanih linija.

Zatim su učenici iz šešira izvlačili redni broj koji je odredio kada će nastupiti. Poseban položaj je zauzela ekipa koja je prva nastupila. Učenici su prolazili poligon s torbom na leđima prvog člana para, a tijekom poligona se nošenje torbe izmjenjivalo. Mjerilo se vrijeme prolaska ekipa i sve se točno zapisivalo. Učenici su se vratili u kolone kao na početku. Nakon toga su se proglasili pobjednici, podijelile medalje i pokloni. Treće mjesto osvojili su učenici OŠ Ljudevita Gaja, drugo mjesto učenici COO „Ivan Štark“, a prvo mjesto osvojili smo mi, učenici OŠ „Dobriša Cesarić“. Nakon natjecanja (poligona) učenici koji su to željeli ostali su u dvorani i otplesali jedan ples.

Slijedilo je natjecanje u nogometu. Nogomet se odvijao u sportskoj dvorani centra zbog lošeg vremena. Ekipu su činili pet nogometaša i vratar. Poluvrijeme je trajalo deset minuta, a primjenjivao se „kup sistem“ – gra na ispadanje. U nogometu su sudjelovale ekipe OŠ „Dobriša Cesarić“, COO „Ivan Štark“ „Dr. Franjo Tuđman“ i OŠ Ljudevita Gaja.

Drago nam je bilo što su nas „naši susjedi“ pozvali da s njima obilježimo Dan njihovog centra kroz sportske aktivnosti. Bio je to jedan zanimljivi sportski dan.

Ivana Brajnović, 4.a