Razredna nastava

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Marija Bilić, 24. 10. 2022.

Humanitarni karakter Dana kruha

Dan se kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u našoj školi obilježio 21. listopada 2022. godine. Učenici koji pohađaju razrednu nastavu zajedno sa svojim učiteljicama prikazali su pekarske proizvode u razredima koje su prethodno ispekli s roditeljima, bakama i djedovima. Svaki je razred imao zadatak što ljepše urediti stol. Na stolovima su se osim pekarskih proizvoda nalazili i jesenski plodovi, stari predmeti, valjak za valjati tijesto, brašno i još mnogo ukrasa kojima se uveličala ova proslava. Košarice su bile pune kiflica, gužvara, muffina, kroasana, kuglofa i drugih kolača i peciva.

Sedmeročlano povjerenstvo koje se sastojalo od knjižničarke Snježane Laksar, ravnatelja Marina Božića, svećenika Ivana Benakovića, učiteljice razredne nastave Marije Bilić, učiteljice predmetne nastave Suzane Kolarić, učenice razredne nastave Borje Budimčić i učenice predmetne nastave Petre Čuture obilazilo je razrede i ocjenjivalo stolove, peciva i kolače.

Na priredbi u kojoj su sudjelovali učenici brojnim plesnim, recitatorskim i pjevačkim nastupima bilo je i proglašenje najljepše ukrašenog stola, najboljih peciva i kolača. Tako su razredi mogli osvojiti prvo, drugo ili treće mjesto iz svake kategorije. Razred s najviše osvojenih bodova iz sve tri kategorije 3. a je osvojio nagradu Sat Vjeronauka izvan učionice. I ostele nagrade su bile zanimljive i vrijedne kao što su Školski dan bez ispitivanja, Školski dan bez zadaće i Školski dan bez zadaće iz jednog predmeta.

Na priredbi je svećenik posvetio učenike, djelatnike i sve krušne proizvode koje su učenici poslije kušali. Učenici su po razredima zajedno sa svojim učiteljicama prodavali peciva i kolače učenicima predmetne nastave. Prikupljeni se iznos uplatio u Marijine obroke, a dio ostavio školskoj zadruzi za pokretanje novih akcija. Sve su ostale krušne proizvode donirali u Pučku kuhinju osječkog Caritasa. Učenici i učitelji su ponosni što su ovi Dani kruha bili humanitarnog karaktera. Sve je to organizirala i osmislila vjeroučiteljica Silvija Mašaberg na čemu joj zahvaljujemo.

Barbara Šaban, 3. a