Učenici 2. a razreda obilježili su Međunarodni dan rijetkih bolesti koji se svake godine obilježava 28. veljače. Ovaj važan dan posvećen je podizanju svijesti o osobama koje žive s rijetkim bolestima te poticanju razumijevanja, podrške i prihvaćanja.
Pod sloganom „Zagrli za rijetke“ održani su razgovor i radionica tijekom kojih su učenici imali priliku naučiti više o rijetkim bolestima, važnosti empatije i međusobne podrške. Kroz zajedničko promišljanje i aktivnosti učenici su razvijali osjećaj solidarnosti i uvažavanja različitosti.
Obilježavanjem ovog dana želimo potaknuti zajedništvo i poslati poruku da male geste pažnje i razumijevanja mogu značiti mnogo onima koji žive s rijetkim bolestima.


