Projekt eTwinning: Ljepote moje domovine
Autor: Ljiljana Štanfelj, 30. 9. 2020.

Učenici  5. i 6. razreda, koji idu na dodatnu nastavu Geografije, uključeni su u projekt „Ljepote moje domovine“.

Na sljedećoj poveznici možete pročitati o projektu: https://spark.adobe.com/page/qJiRruZC79Rlw/

Kroz projekt “Ljepote moje domovine” učenici će kroz razna područja saznati o ljepotama svoje domovine, razvijati odgovorno ponašanje prema nasljeđu naših predaka i razvijati ljubav prema domovini. Međusobno će komunicirati putem videokonferencije, razvijati toleranciju i međusobno poštivanje za aktivno sudjelovanje u predstavljanju svoga kraja i države.

Cilj projekta je proširiti znanja učenika o različitim krajevima naše domovine te upoznati različite kulture drugih država. Kroz druženje s učenicima iz različitih škola iz različitih krajeva Hrvatske i drugih država učenici će upoznati prirodno-geografske uvjete, gospodarstvo, naselja, prirodne posebnosti i kulturno povijesne znamenitosti tih krajeva.  Konačni rezultat projekta bit će zbirka materijala/aktivnosti/radionica prezentiranih na javnom Twinspaceu projekta, na eTwinningu.

Radujemo se svim aktivnostima u sklopu projekta!

Ljiljana Štanfelj, učiteljica Geografije