Autor: Marija Stjepanović, 24. 1. 2011.

Hrabri telefon - telefon za zlostavljanu i zanemarenu djecu nudi novu mogućnost za kontakt putem  CHAT-a sa savjetovateljem.

Hrabri telefon (broj 0800 0800) od 1997. godine svoju besplatnu pomoć i podršku nudi djeci, njihovim obiteljima, stručnjacima, ali i drugim odraslim osobama koje žele pomoći nekom ugroženom djetetu u okolini. Kratko istraživanje koje je Hrabri telefon proveo s djecom osnovnih i srednjih škola, pokazalo je da su djeca sklonija modernom načinu komuniciranja i da im  ponekad traženje pomoći putem telefona nije anonimno koliko bi oni to željeli. Zbog tih razloga 2010. godine Hrabri telefon je uveo CHAT kao mogućnost pružanja pomoći i podrške od strane stručnjaka Hrabrog telefona.

Od 1. siječnja 2011. godine takva pomoć i podrška pruža se svakim radnim danom od 15 do 18 sati putem web stranice udruge Hrabri telefonwww.hrabritelefon.hr. Kako je važno da djeca i mladi dobiju informaciju o načinima dobivanja pomoći i podrške, zamoljeni smo u ime Vesne  Katalinić, dipl. soc. radnice i koordinatora Savjetodavne linije Hrabri telefon, stavimo ovu korisnu i važnu obavijest. U nastavku imate obavijest u originalnom obliku:

Trebaš pomoć i podršku? Događa ti se nešto loše u obitelji ili školi, a čini ti se da se nemaš kome povjeriti? Hrabri telefon pomoć i podršku nudi i putem CHAT-a svakim rasnim danom od 15 do 18 sati.

Razgovor sa savjetovateljem Hrabrog telefona je potpuno anoniman te je dostupan putem web strance www.hrabritelefon.hr.

Izravni link za razgovore sa savjetovateljem Hrabrog telefona je sljedeći:http://hrabritelefon.quik-j.net:8080/servlet/ContactCenterServlet?customer=hrabri-CHAT.

Nemoj šutjeti o tome, potraži pomoć!“Vesna Katalinić, dipl. soc. radnik

koordinator Savjetodavne linije
Hrabri telefon-telefon za zlostavljanu i zanemarenu djecu