Aktivnosti knjižnice
Učenici OŠ“ Dobriša Cesarić“, Osijek obilježili Noć knjige 23. travnja 2021.
Autor: Marija Stjepanović, 24. 4. 2021.

Vršnjaci vršnjacima – reklame i preporuke o pročitanim knjigama

Nakon objavljenog natječaja školske knjižnice Top lista knjiga s preporukom za čitanje , pisanjem preporuka svojim vršnjacima o pročitanim knjigama, učenici razredne nastave obilježili su Dan hrvatske knjige, Svjetski dan knjige i autorskih prava kao i manifestaciju Noć knjige 2021.

Aktivnosti su se odvijale u prijepodnevnim satima, a knjižničarka je  u suradnji s učiteljicama poticala učenike na stvaranje  i pisanje preporuka koje će zasigurno potaknuti  čitatelje na čitanje  ponuđenih naslova. Poruke su učenici zapisali, a potom čitali naglas.

Učenici 4.b razreda pišu preporuke za čitanje

2.b - čitanje

3.a - čitanje preporuka

Učenici 2.a razreda pogledali su učiteljičinu prezentaciju o značajkama reklame, a potom osmišljavali preporuke za čitanje knjiga u obliku reklama. Čitali su napisane reklame i dobro se zabavili. Potom su izradili i straničnjake za knjige kojima će nagrađivati učenike koji pročitaju knjige koje su upravo oni preporučili.

Što su reklame?

Pisanje preporuka i reklama za knjige

Čitanje reklama za knjige

Izrada straničnjaka

Prvašićima je knjižničarka pročitala slikovnicu Dome, slatki dome Svjetlana Junakovića. Kako bi i sami čitali, posudili su slikovnice iz školske knjižnice koje im je knjižničarka donijela u razred. Čitat će ih naglas svojim prijateljima u razredu i u slobodno vrijeme kod kuće.

Prvašići odabiru slikovnice za čitanje, 1.a

Prvašići posudili knjige, 1.b

Napisane preporuke za čitanje knjiga, učenici predmetne nastave  objavljivali su u kanalu Školske knjižnice u Microsof Teamsu naše škole.

Učenici predmetne nastave objavljivali su svoje radove u kanal Školska knjižnica u Microsoft Teamsu

Učenici su se prisjetili knjiga koje su pročitali i koje su im se svidjele, i nadamo se, zainteresirali čitatelje na čitanje novih  ponuđenih naslova uz vršnjačku preporuku.

Snježana Laksar, prof. i dipl.knjižničar