ŠKOLSKA KNJIŽNICA OŠ“ DOBRIŠA CESARIĆ“, OSIJEK PROTOKOL ZA KORISNIKE
Autor: Marija Stjepanović, 17. 9. 2020.

1. Broj korisnika koji istodobno mogu boraviti u prostorijama knjižnice i čitaonice je ograničen.
  1. Dopušteni ukupan broj korisnika u prostoru školske knjižnice na posudbi knjiga su 2 učenika, s predviđenim razmakom od 2 m ( 1 učenik /15m2 neto). S obzirom na trenutnu odluku o „ne miješanju“ učenika različitih razrednih odjeljenja, knjižničarka će dostavljati knjižnu građu korisnicima u dogovoru s razrednim i predmetnim učiteljima.
  1.  Kako bi se smanjio broj ulazaka u prostorije knjižnice, u suradnji s učiteljima razredne i predmetne nastave, dogovorena je razredna posudba lektirnih djela, na način da 2 učenika odnose zadužene knjige u svoj razred i knjižničarka ih dijeli ostalima.
  1.  Ostale svoje potrebe u školskoj knjižnici (korištenje referentne i stručne građe, čitanje po slobodnom izboru, vraćanje knjiga, korištenje u čitaonici i sl.) učenici će obavljati sami pojedinačno u dogovoru s knjižničarkom.
  1.  Prije ulaska u prostorije knjižnice i čitaonice obvezno je staviti zaštitnu masku i ispravno ju nositi preko usta i nosa, a nakon ulaska u knjižnicu korisnici moraju obvezatno dezinficirati ruke dezinfekcijskim sredstvom.
  1.  Obvezatno je pridržavanje propisanog razmaka od 2 metra između pojedinih osoba u knjižnici i čitaonici.
  1.  Vraćena knjižnična građa odlaže se na označenu školsku klupu postavljenu ispred ulaza u školsku knjižnicu te se   nakon razduživanja dezinficira i odlaže u karantenu prije smještaja na police.
  1.  Čitaonički prostor nije odvojen od polica i radnog stola knjižničara, prostor je zajednički i s obzirom na malu kvadraturu knjižnice ne koristi se do daljnjega.
  1. U slučaju da se korisnik ne pridržava propisanih mjera i nakon što je upozoren, bit će mu onemogućeno služiti se uslugama školske knjižnice ili će napustiti prostor, o čemu će biti obaviješten i razrednik.

Smjernice o radu školske knjižnice u vrijeme epidemije COVID-19 nalazi se u priloženim dokumentima.
Kliknite OPŠIRNIJE

U Osijeku, 7. rujna 2020.

Knjižničarka: Snježana Laksar, prof. i dip.knjiž.